Zebra
Zebra (BTRY-ET5X-8IN5-01) BATTERY PACK LITHIUM POLYMER 6440 MAHR /
- SKU:
- BTRY-ET5X-8IN5-01
- MPN:
- BTRYET5X8IN501
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Zebra Technologies Corporation |
| Manufacturer Part Number: | BTRY-ET5X-8IN5-01 |
| Manufacturer Website Address: | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Brand Name: | Zebra |
| Product Name: | 8"&10" Internal Battery for Android |
| Product Type: | Battery |
| Battery Information | |
| Application/Usage: | Notebook |
| Battery Rechargeable: | Yes |
| Battery Size: | Proprietary Battery Size |
| Battery Chemistry: | Lithium Polymer (Li-Polymer) |
| Battery Capacity: | 6440 mAh |
| Output Voltage: | 3.8 V DC |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate): | 453.6 g |
| Miscellaneous | |
| Compatibility: | Zebra Tablet PCs:
|