Zebra
Zebra (BTRY-ET5X-10IN1-01) BATTERY PACK LITHIUM ET5X 10IN 8700 MAH
- SKU:
- BTRY-ET5X-10IN1-01
- MPN:
- BTRYET5X10IN101
- Availability:
- END OF LIFE
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Zebra Technologies Corporation |
| Manufacturer Part Number: | BTRY-ET5X-10IN1-01 |
| Manufacturer Website Address: | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Brand Name: | Zebra |
| Product Name: | Tablet PC Battery |
| Product Type: | Battery |
| Battery Information | |
| Application/Usage: | Tablet PC |
| Battery Rechargeable: | Yes |
| Battery Size: | Proprietary Battery Size |
| Battery Chemistry: | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Battery Capacity: | 8700 mAh |
| Output Voltage: | 3.8 V DC |
| Miscellaneous | |
| Compatibility: | Zebra ET5X (10") Tablet PC Series |