Zebra
Zebra (BTRY-ET5X-PRPK2-01) ET5X OPTIONAL POWERPACK BATTERY
- SKU:
- BTRY-ET5X-PRPK2-01
- MPN:
- BTRYET5XPRPK201
- Availability:
- Hurry, Limited Stock. Contact us for availability
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Zebra Technologies Corporation |
| Manufacturer Part Number: | BTRY-ET5X-PRPK2-01 |
| Manufacturer Website Address: | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Brand Name: | Zebra |
| Product Name: | Auxiliary PowerPack Battery |
| Marketing Information: |
|
| Product Type: | Battery |
| Battery Information | |
| Application/Usage: | Tablet PC |
| Battery Rechargeable: | Yes |
| Battery Size: | Proprietary Battery Size |
| Battery Capacity: | 3400 mAh |
| Battery Energy: | 24.50 Wh |
| Output Voltage: | 7.2 V DC |
| Physical Characteristics | |
| Product Color: | Black |
| Height: | 1.7 mm |
| Width: | 6.9 mm |
| Depth: | 9.7 mm |
| Weight (Approximate): | 190 g |
| Miscellaneous | |
| Compatibility: | Zebra Tablet PCs:
|