HPE
HPE (R9D18A) HPE NW IOn 10G SFP+ LC SR 300m MMF XCVR
- SKU:
- R9D18A
- MPN:
- R9D18A
- Availability:
- In Stock
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Part Number: | R9D18A |
| Manufacturer Website Address: | https://www.hpe.com/au/ |
| Brand Name: | HPE |
| Product Name: | Instant On 10G SFP+ LC SR 300m OM3 MMF Transceiver |
| Product Type: | SFP+ |
| Technical Information | |
| Application/Usage: |
|
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of Ports: | 1 |
| Connector Type: | LC |
| Interfaces/Ports Details: | 1 x 10GBase-SR Network |
| Media & Performance | |
| Media Type Supported: | Optical Fiber |
| Fiber Mode Supported: | Multi-mode |
| Ethernet Technology: | 10 Gigabit Ethernet |
| Network Technology: | 10GBase-SR |
| Physical Characteristics | |
| Height: | 12.7 mm |
| Width: | 15.2 mm |
| Depth: | 55.9 mm |
| Weight (Approximate): | 20 g |