HPE
HPE (JL782A) ARUBA 10G I-TMP SFP+ LC SR 300M MMF XCVR
- SKU:
- JL782A
- MPN:
- JL782A
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Part Number: | JL782A |
| Manufacturer Website Address: | https://www.hpe.com/au/ |
| Brand Name: | HPE |
| Product Name: | SFP+ Module |
| Product Type: | SFP+ |
| Technical Information | |
| Application/Usage: |
|
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of Ports: | 1 |
| Connector Type: | LC |
| Interfaces/Ports Details: | 1 x LC 10GBase-SR Network |
| Media & Performance | |
| Media Type Supported: | Optical Fiber |
| Fiber Mode Supported: | Multi-mode |
| Ethernet Technology: | 10 Gigabit Ethernet |
| Network Technology: | 10GBase-SR |
| Physical Characteristics | |
| Height: | 5.1 mm |
| Width: | 15.2 mm |
| Depth: | 12.7 mm |