HPE
HPE (JH156A) HPE 5130/5510 10GBASE-T 2P MODULE
- SKU:
- JH156A
- MPN:
- JH156A
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Part Number: | JH156A |
| Manufacturer Website Address: | https://www.hpe.com/au/ |
| Brand Name: | HPE |
| Product Name: | 5130/5510 10GBASE-T 2-port Module |
| Marketing Information: | 2-port 10GBASE-T module provides 2 dual-speed 1000BASE-T or 10GBASE-T RJ-45 ports. Can also be used for low cost stacking. For use with HPE FlexNetwork 5130 HI and HPE FlexNetwork 5510 HI switches. |
| Packaged Quantity: | 1 |
| Product Type: | Expansion Module |
| Technical Information | |
| Application/Usage: | Data Networking |
| Media & Performance | |
| Media Type Supported: | Twisted Pair |
| Ethernet Technology: | 10 Gigabit Ethernet |
| Network Technology: | 10GBase-T |
| I/O Expansions | |
| Total Number of Expansion Slots: | 2.0 |
| Expansion Slot Type: | SFP+ |
| Physical Characteristics | |
| Height: | 39.9 mm |
| Width: | 95 mm |
| Depth: | 148.1 mm |
| Weight (Approximate): | 299.4 g |
| Miscellaneous | |
| Compatibility: | HP Switches:
|
| Environmentally Friendly: | Yes |