HPE
HPE (JH157A) HP 5130/5510 10GBE SFP+ 2 PORT MODULE
- SKU:
- JH157A
- MPN:
- JH157A
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Part Number: | JH157A |
| Manufacturer Website Address: | https://www.hpe.com/au/ |
| Brand Name: | HPE |
| Product Name: | 5130/5510 10GbE SFP+ 2-port Module |
| Marketing Information: | 2-port SFP+ module for use with selected HPE FlexNetwork 5130 HI and HPE FlexNetwork 5510 HI switches. |
| Packaged Quantity: | 1 |
| Product Type: | Expansion Module |
| Technical Information | |
| Application/Usage: |
|
| Media & Performance | |
| Media Type Supported: | Optical Fiber |
| Ethernet Technology: | 10 Gigabit Ethernet |
| Network Technology: | 10GBase-X |
| I/O Expansions | |
| Total Number of Expansion Slots: | 2.0 |
| Expansion Slot Type: | SFP+ |
| Physical Characteristics | |
| Height: | 39.9 mm |
| Width: | 95 mm |
| Depth: | 148.1 mm |
| Weight (Approximate): | 199.6 g |
| Miscellaneous | |
| Compatibility: | HP Switches:
|
| Environmentally Friendly: | Yes |