HPE
HPE (R9L65A) HPE 5140/5520 10GBASE-T MACSEC 2P MODULE
- SKU:
- R9L65A
- MPN:
- R9L65A
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Part Number: | R9L65A |
| Manufacturer Website Address: | https://www.hpe.com/au/ |
| Brand Name: | HPE |
| Product Name: | Switching Module |
| Product Type: | Switching Module |
| Technical Information | |
| Application/Usage: | Data Networking |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of Ports: | 2 |
| Interfaces/Ports Details: | 2 x 10GBase-T Network |
| Media & Performance | |
| Media Type Supported: | Twisted Pair |
| Ethernet Technology: | 10 Gigabit Ethernet |
| Network Technology: | 10GBase-T |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor: | Plug-in Module |
| Height: | 40.6 mm |
| Width: | 94 mm |
| Depth: | 147.3 mm |
| Weight (Approximate): | 317.5 g |
| Miscellaneous | |
| Compatibility: | HPE Switches:
|