Cisco
CISCO (PWR-C45-1300ACV) PWR-C45-1300ACV-4500 1300W AC PWR Sup
- SKU:
- PWR-C45-1300ACV
- UPC:
- 12304733683
- MPN:
- PWRC451300ACV
- Availability:
- END OF LIFE
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Cisco Systems, Inc |
| Manufacturer Part Number: | PWR-C45-1300ACV |
| Manufacturer Website Address: | http://www.cisco.com/c/en_au |
| Brand Name: | Cisco |
| Product Name: | 1300W AC Power Supply |
| Product Type: | Proprietary Power Supply |
| Power Description | |
| Input Voltage Type: | AC |
| Input Voltage: |
|
| Input Voltage Range: | 100 V AC - 240 V AC |
| Output Voltage: |
|
| Input Current: |
|
| Output Power: | 1.30 kW |
| Miscellaneous | |
| Additional Information: |
|
| Compatibility: | Cisco Catalyst 4500 Series Switches |
| Warranty | |
| Limited Warranty: | 5 Year |