Cisco
CISCO (PWR-C45-1300ACV/2) PWR-C45-1300ACV/2-4500 1300W AC PWR S
- SKU:
- PWR-C45-1300ACV/2
- UPC:
- 886899804
- MPN:
- PWRC451300ACV/2
- Availability:
- END OF LIFE
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Cisco Systems, Inc |
| Manufacturer Part Number: | PWR-C45-1300ACV/2 |
| Manufacturer Website Address: | http://www.cisco.com/c/en_au |
| Brand Name: | Cisco |
| Product Model: | PWR-C45-1300ACV/2 |
| Product Name: | 1300W Redundant AC Power Supply |
| Product Type: | Proprietary Power Supply |
| Power Description | |
| Input Voltage Type: | AC |
| Output Power: | 1.30 kW |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor: | Internal |
| Weight (Approximate): | 453.6 g |
| Miscellaneous | |
| Additional Information: | In-line power |
| Compatibility: | Catalyst 4500 Series Chassis |