Cisco
CISCO (WS-X4748-12X48U+E) Catalyst 4500E 48-Port UPOE w
- SKU:
- WS-X4748-12X48U+E
- UPC:
- 882658739125
- MPN:
- WSX474812X48U+E
- Availability:
- END OF LIFE
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Cisco Systems, Inc |
| Manufacturer Part Number: | WS-X4748-12X48U+E |
| Manufacturer Website Address: | http://www.cisco.com/c/en_au |
| Brand Name: | Cisco |
| Product Name: | Expansion Module |
| Product Type: | Expansion Module |
| Technical Information | |
| Application/Usage: | Data Networking |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of Ports: | 48 |
| Connector Type: | RJ-45 |
| Interfaces/Ports Details: |
|
| Media & Performance | |
| Media Type Supported: | Twisted Pair |
| Ethernet Technology: |
|
| Network Technology: |
|
| Maximum Data Transfer Rate: | 10 Gbit/s |
| Physical Characteristics | |
| Height: | 30.5 mm |
| Width: | 362 mm |
| Depth: | 273.1 mm |
| Miscellaneous | |
| Compatibility: | Cisco Catalyst 4500 Series Switches |