Cisco
CISCO (WS-X4748-SFP-E) Catalyst 4500 E-Series 48-Port GE (SFP)
- SKU:
- WS-X4748-SFP-E
- UPC:
- 882658614422
- MPN:
- WSX4748SFPE
- Availability:
- END OF LIFE
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Cisco Systems, Inc |
| Manufacturer Part Number: | WS-X4748-SFP-E |
| Manufacturer Website Address: | http://www.cisco.com/c/en_au |
| Brand Name: | Cisco |
| Product Line: | Catalyst |
| Product Series: | E |
| Product Model: | WS-X4748-SFP-E |
| Product Name: | Catalyst 4500E Series 48-Port GE (SFP) |
| Product Type: | Service Module |
| Technical Information | |
| Application/Usage: |
|
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots: | 48 |
| Expansion Slot Type: | SFP (mini-GBIC) |
| Physical Characteristics | |
| Height: | 30.5 mm |
| Width: | 362 mm |
| Depth: | 273.1 mm |
| Miscellaneous | |
| Compatibility: | Cisco Catalyst 4500E Series Switches |
| Environmentally Friendly: | Yes |
| Environmental Certification: | RoHS-5 |
| Warranty | |
| Limited Warranty: | Lifetime |