Cisco
Cisco (UCS-MR-X16G1RW=) CISCO (UCS-MR-X16G1RW=) 16GB RDIMM SRX4 3200 (8GB)
- SKU:
- UCS-MR-X16G1RW=
- MPN:
- UCSMRX16G1RW=
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Cisco Systems, Inc |
| Manufacturer Part Number: | UCS-MR-X16G1RW= |
| Manufacturer Website Address: | http://www.cisco.com/c/en_au |
| Brand Name: | Cisco |
| Product Name: | 16GB DDR4 SDRAM Memory Module |
| Product Type: | RAM Module |
| Technical Information | |
| Memory Size: | 16 GB |
| Memory Technology: | DDR4 SDRAM |
| Memory Voltage: | 1.20 V |
| Memory Speed: | 3200 MHz |
| Memory Standard: | DDR4-3200/PC4-25600 |
| Memory Rank: | Single-rank |
| Error Checking: | ECC |
| Signal Processing: | Registered |
| Device Supported: | Blade Server |
| Physical Characteristics | |
| Number of Pins: | 288-pin |
| Form Factor: | DIMM |
| Miscellaneous | |
| Compatibility: |
|