Cisco
Cisco (HX-MR-X16G1RW) 16GB RDIMM SRx4 3200 (8Gb)
- SKU:
- HX-MR-X16G1RW
- MPN:
- HXMRX16G1RW
- Availability:
- Please contact us on (03) 9021 8959 for a replacement.
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Cisco Systems, Inc |
| Manufacturer Part Number: | HX-MR-X16G1RW |
| Manufacturer Website Address: | http://www.cisco.com/c/en_au |
| Brand Name: | Cisco |
| Product Name: | 16GB DDR4 SDRAM Memory Module |
| Product Type: | RAM Module |
| Technical Information | |
| Memory Size: | 16 GB |
| Memory Technology: | DDR4 SDRAM |
| Memory Voltage: | 1.20 V |
| Memory Speed: | 3200 MHz |
| Memory Standard: | DDR4-3200/PC4-25600 |
| Memory Rank: | Single-rank |
| Signal Processing: | Registered |
| Device Supported: | Server |
| Physical Characteristics | |
| Number of Pins: | 288-pin |
| Form Factor: | DIMM |
| Miscellaneous | |
| Compatibility: | Cisco HyperFlex HX240C M6 LFF Server Node |