APC
APC (GVSBTH4) Galaxy VS 9Ah Modular High Capacity
- SKU:
- GVSBTH4
- MPN:
- GVSBTH4
- Availability:
- In Stock
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Schneider Electric SA |
| Manufacturer Part Number: | GVSBTH4 |
| Manufacturer Website Address: | http://www.schneider-electric.com.au |
| Brand Name: | APC by Schneider Electric |
| Product Name: | Galaxy VS Smart Modular Battery String High Capacity 9Ah |
| Product Type: | Battery Unit |
| Technical Information | |
| Battery Characteristics: | Sealed |
| Battery Chemistry: | Lead Acid |
| Battery Capacity: | 9000 mAh |
| Physical Characteristics | |
| Height: | 157 mm |
| Width: | 428 mm |
| Depth: | 760 mm |
| Weight (Approximate): | 108 kg |
| Miscellaneous | |
| Compatibility: | Galaxy VS UPS Systems |
| Environmentally Friendly: | Yes |