APC
APC (AP7724) APC (AP7724) RACK ATS, 230V, 32A, IEC309 IN, (16) C13 (2) C19 OUT (*POA)
- SKU:
- AP7724
- MPN:
- AP7724
- Availability:
- END OF LIFE
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Schneider Electric SA |
| Manufacturer Part Number: | AP7724 |
| Manufacturer Website Address: | http://www.schneider-electric.com.au |
| Brand Name: | APC by Schneider Electric |
| Product Model: | AP7724 |
| Product Name: | AP7724 Transfer Switch |
| Product Type: | Automatic Transfer Switch |
| Technical Information | |
| Plug/Connector Type: | IEC 309 |
| Receptacles: |
|
| Power Description | |
| Input Voltage: | 220 V AC |
| Output Voltage: | 230 V AC |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Width: | 432 mm |
| Depth: | 236 mm |
| Weight (Approximate): | 6.86 kg |
| Miscellaneous | |
| Package Contents: |
|
| Environmentally Friendly: | Yes |
| Environmental Certification: | RoHS |
| Warranty | |
| Limited Warranty: | 2 Year |