APC
APC (AP4424) Rack ATS. 230V. 32A. IEC 309 in. (16) C1
- SKU:
- AP4424
- MPN:
- AP4424
- Availability:
- END OF LIFE
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Schneider Electric SA |
| Manufacturer Part Number: | AP4424 |
| Manufacturer Website Address: | http://www.schneider-electric.com.au |
| Brand Name: | APC by Schneider Electric |
| Product Series: | ATS |
| Product Name: | ATS 18-Outlet Automatic Transfer Switch |
| Product Type: | Automatic Transfer Switch |
| Technical Information | |
| Plug/Connector Type: | IEC 60309 32A 2P+E |
| Receptacles: |
|
| Power Description | |
| Input Voltage: | 230 V AC |
| Output Voltage: | 230 V AC |
| Current: | 32 A |
| Physical Characteristics | |
| Product Color: | Black |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Rack Height: | 2U |
| Height: | 88 mm |
| Width: | 432 mm |
| Depth: | 236 mm |
| Weight (Approximate): | 6.94 kg |
| Miscellaneous | |
| Certifications & Standards: |
|