APC
APC (ACRC602P) InRow RC 600mm Chilled Water 380-415V w/
- SKU:
- ACRC602P
- MPN:
- ACRC602P
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Schneider Electric SA |
| Manufacturer Part Number: | ACRC602P |
| Manufacturer Website Address: | http://www.schneider-electric.com.au |
| Brand Name: | APC by Schneider Electric |
| Product Line: | InRow RC |
| Product Model: | ACRC602P |
| Product Name: | InRow RC, 600mm, Chilled Water 380-415V 50/60 Hz, w/ Humidifier |
| Product Type: | Airflow Cooling System |
| Technical Information | |
| Cooler Type: | Liquid Cooler |
| Maximum Air Flow: | 2831.68 L/s |
| Power Description | |
| Input Voltage: |
|
| Power Consumption: | 15000 W |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Compatible Rack Height: | 42U |
| Product Color: | Black |
| Height: | 1991 mm |
| Width: | 600 mm |
| Depth: | 1070 mm |
| Weight (Approximate): | 352.73 kg |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly: | Yes |