APC
APC (ACCU302) APC INROW DX 300MM CONDENSING UNIT, 380-415V, SINGLE POWER, CE (*POA)
- SKU:
- ACCU302
- MPN:
- ACCU302
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Schneider Electric SA |
| Manufacturer Part Number: | ACCU302 |
| Manufacturer Website Address: | http://www.schneider-electric.com.au |
| Brand Name: | APC by Schneider Electric |
| Product Model: | ACCU302 |
| Product Name: | InRow 30kW Condensing Unit, 400V, Single feed |
| Product Type: | Cooling System |
| Physical Characteristics | |
| Product Material: | Copper |
| Height: | 1554 mm |
| Width: | 1001 mm |
| Depth: | 1001 mm |
| Weight (Approximate): | 266.98 kg |
| Miscellaneous | |
| Package Contents: |
|
| Environmentally Friendly: | Yes |
| Environmental Certification: | WEEE |
| Warranty | |
| Limited Warranty: | 1 Year |