APC
APC (ACCD75219) CONDENSER 2 FAN SINGLE CIRCUIT
- SKU:
- ACCD75219
- MPN:
- ACCD75219
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Schneider Electric SA |
| Manufacturer Part Number: | ACCD75219 |
| Manufacturer Website Address: | http://www.schneider-electric.com.au |
| Brand Name: | APC by Schneider Electric |
| Product Model: | ACCD75219 |
| Product Name: | Airflow Cooling System |
| Product Type: | Airflow Cooling System |
| Technical Information | |
| Maximum Air Flow: | 4275.84 L/s |
| Power Description | |
| Input Voltage: | 240 V AC |
| Power Consumption: | 1600 W |
| Physical Characteristics | |
| Height: | 890 mm |
| Width: | 1680 mm |
| Depth: | 900 mm |
| Weight (Approximate): | 89 kg |