Zebra
Zebra (SG-ET4X-8EXOSKL1-01) ET4X 8in Exoskeleton Rugged Boot for 8in
- SKU:
- SG-ET4X-8EXOSKL1-01
- MPN:
- SGET4X8EXOSKL101
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Zebra Technologies Corporation |
| Manufacturer Part Number: | SG-ET4X-8EXOSKL1-01 |
| Manufacturer Website Address: | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Brand Name: | Zebra |
| Product Name: | Rugged Boot / Exoskeleton for 8" ET40 and ET45 Tablet |
| Product Type: | Case |
| Product Information | |
| Withstand Drop Height: | Upto 1550 mm |
| Maximum Screen Size Supported: | 20.3 cm (8") |
| Physical Characteristics | |
| Rugged: | Yes |
| Durability: | Drop Resistant |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage: | Tablet |
| Brand Compatibility: | Zebra |
| Tablet Model Compatibility: |
|
| Compatibility: | Zebra - ET40, ET45 |