Zebra
Zebra (ADPTR-TC56-USBC-01) TC56/TC51 CLIP ON USB CHARGER
- SKU:
- ADPTR-TC56-USBC-01
- MPN:
- ADPTRTC56USBC01
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Zebra Technologies Corporation |
| Manufacturer Part Number: | ADPTR-TC56-USBC-01 |
| Manufacturer Website Address: | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Brand Name: | Zebra |
| Product Name: | USB Adapter |
| Marketing Information: | Provides charging and communications. Snaps on to bottom of TC5X device. Can be used with any consumer grade USB-C cable. Plugs into any standard wall adapter or USB port. USB-C cable sold separately |
| Packaged Quantity: | 1 |
| Product Type: | Charging Cup |
| Physical Characteristics | |
| Product Color: | Black |
| Height: | 37 mm |
| Width: | 93 mm |
| Depth: | 116 mm |
| Weight (Approximate): | 48 g |
| Miscellaneous | |
| Compatibility: | Zebra Mobile Computers:
|
| Environmentally Friendly: | Yes |