Zebra
Zebra (10023377) Label Paper 4x6in (101.6x152.4mm) DT
- SKU:
- 10023377
- MPN:
- 10023377
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Zebra Technologies Corporation |
| Manufacturer Part Number: | 10023377 |
| Manufacturer Website Address: | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Brand Name: | Zebra |
| Product Line: | Z-Perform |
| Product Series: | 1000D |
| Product Name: | Z-Perform 1000D Multipurpose Label |
| Marketing Information: | Uncoated paper label with a permanent acrylic adhesive; limited resistance to moisture or abrasion; not recommended for high print speed applications |
| Packaged Quantity: | 1 |
| Product Type: | Multipurpose Label |
| Product Information | |
| Label Width: | 101.60 mm |
| Label Length: | 152.40 mm |
| Core Diameter: | 19.05 mm |
| Adhesive Type: | Permanent |
| Print Technology: | Direct Thermal |
| Finishing: | Smooth |
| Moisture Resistant: | Yes |
| Features: |
|
| Physical Characteristics | |
| Product Color: | Bright White |
| Product Material: | Face Stock |