Zebra
Zebra (10021228) LABEL PAPER 4X8IN (101.6X203.2MM) TT
- SKU:
- 10021228
- MPN:
- 10021228
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Zebra Technologies Corporation |
| Manufacturer Website Address: | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Brand Name: | Zebra |
| Product Line: | Z-Perform |
| Product Series: | 1500T |
| Product Name: | Z-Perform 1500T Multipurpose Label |
| Marketing Information: | Standard, bright white smooth paper facestock specially coated to provide the optimal balance between performance and price. Available in thermal transfer and direct thermal. |
| Packaged Quantity: | 4 Roll |
| Product Type: | Multipurpose Label |
| Product Information | |
| Label Width: | 101.60 mm |
| Label Length: | 203.20 mm |
| Number of Labels per Roll: | 750 |
| Core Diameter: | 76.20 mm |
| Adhesive Type: | Permanent |
| Shape: | Rectangle |
| Print Technology: | Thermal Transfer |
| Finishing: | Smooth |
| Features: | Adhesive |
| Physical Characteristics | |
| Product Color: | Bright White |
| Product Material: |
|
| Weight (Approximate): | 11.79 kg |