Yealink
Yealink (1303132) YEALINK (CTP25) 10"TOUCH CONTROL, 65W PD CHARGER, DESKTOP STAND, CAT5E(7.M), USB-C(1.2M)
- SKU:
- 1303132
- MPN:
- 1303132
- Availability:
- In Stock
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Yealink Network Technology Co., Ltd |
| Manufacturer Part Number: | 1303132 |
| Manufacturer Website Address: | http://www.yealink.com |
| Brand Name: | Yealink |
| Product Model: | CTP25 |
| Product Name: | CTP25 A/V Control Panel |
| Marketing Information: | The CTP25 is a cutting-edge touch console specifically designed for meeting control. With its user-centered interactive design and a 10.1-inch touchscreen, users can effortlessly join and manage meetings with ease. Say goodbye to the complexities of video conferencing as CTP25 simplifies the process, delivering an enhanced meeting experience. It seamlessly integrates essential meeting functions, including direct connection to the system, screen sharing, BYOD, and PD charging capabilities. Elevating communication efficiency to new heights. |
| Product Type: | A/V Control Panel |
| Technical Information | |
| Connectivity Technology: | Wireless |
| Display & Graphics | |
| Screen Resolution: | 1280 x 800 |
| Brightness: | 350 cd/m² |
| Contrast Ratio: | 1,000:1 |
| Horizontal Viewing Angle: | 178° |
| Vertical Viewing Angle: | 178° |
| Touchscreen Information | |
| Touchscreen: | Yes |
| Touchscreen Type Supported: | Capacitive |
| Power Description | |
| Power Rating: | 15.20 W |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor: |
|
| Height: | 243 mm |
| Width: | 162 mm |
| Depth: | 27.5 mm |
| Weight (Approximate): | 680 g |
| Miscellaneous | |
| Additional Information: |
|
| Application/Usage: | Meeting Room |
| Compatibility: |
|