QNAP
QNAP (RAM-8GDR4ECT0-UD-2666) QNAP RAM-8GDR4ECT0-UD-2666, 8GB DDR4 ECC, 2666 MHZ, UDIMM
- SKU:
- RAM-8GDR4ECT0-UD-2666
- MPN:
- RAM8GDR4ECT0UD2666
- Availability:
- Hurry, Limited Stock. Contact us for availability
Description
| Description | |
| Manufacturer: | QNAP Systems |
| Manufacturer Part Number: | RAM-8GDR4ECT0-UD-2666 |
| Manufacturer Website Address: | http://www.qnap.com/en-au |
| Brand Name: | QNAP |
| Product Name: | 8GB DDR4 SDRAM Memory Module |
| Product Type: | RAM Module |
| Technical Information | |
| Memory Size: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR4 SDRAM |
| Memory Speed: | 2666 MHz |
| Memory Standard: | DDR4-2666/PC4-21333 |
| Error Checking: | ECC |
| Signal Processing: | Unbuffered |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor: | DIMM |