HPE
HPE (R7M17A) HPE B-SERIES 32G SFP EXT LW 1PK SEC XCVR
- SKU:
- R7M17A
- MPN:
- R7M17A
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Part Number: | R7M17A |
| Manufacturer Website Address: | https://www.hpe.com/au/ |
| Brand Name: | HPE |
| Product Series: | B |
| Product Name: | B SFP Module |
| Packaged Quantity: | 1 |
| Product Type: | SFP |
| Technical Information | |
| Application/Usage: |
|
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of Ports: | 1 |
| Interfaces/Ports Details: | 1 x 32GBase-LW Network |
| Media & Performance | |
| Media Type Supported: | Optical Fiber |
| Ethernet Technology: | 32 Gigabit Ethernet |
| Network Technology: | 32GBase-LW |
| Physical Characteristics | |
| Height: | 73.9 mm |
| Width: | 157 mm |
| Depth: | 111 mm |
| Weight (Approximate): | 22.7 g |