HPE
HPE (R0X42C) Aruba 6400 24p 10GT 4SFP56 v2 Mod
- SKU:
- R0X42C
- MPN:
- R0X42C
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Part Number: | R0X42C |
| Manufacturer Website Address: | https://www.hpe.com/au/ |
| Brand Name: | HPE |
| Product Name: | 6400 24-port 10Gbase-T and 4-port SFP56 v2 Module |
| Product Type: | Expansion Module |
| Technical Information | |
| Application/Usage: |
|
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of Ports: | 24 |
| Interfaces/Ports Details: | 24 x 10GBase-T LAN |
| Media & Performance | |
| Media Type Supported: |
|
| Ethernet Technology: | 10 Gigabit Ethernet |
| Network Technology: | 10GBase-T |
| I/O Expansions | |
| Total Number of Expansion Slots: | 4.0 |
| Expansion Slot Type: | SFP56 |
| Physical Characteristics | |
| Height: | 43.2 mm |
| Width: | 315 mm |
| Depth: | 439.4 mm |
| Weight (Approximate): | 3.04 kg |