HPE
HPE (Q1P55A) 1X2X16 G4 KVM IP CONSOLE SWITCH
- SKU:
- Q1P55A
- MPN:
- Q1P55A
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Part Number: | Q1P55A |
| Manufacturer Website Address: | https://www.hpe.com/au/ |
| Brand Name: | HPE |
| Product Model: | Q1P55A |
| Product Name: | 1x2x16 G4 KVM IP Console Switch |
| Product Type: | KVM Switchbox |
| Technical Information | |
| Number of Computers Supported: | 16 |
| Number of Local Users Supported: | 1 |
| Number of Remote Users Supported: | 1 |
| Power Description | |
| Input Voltage: |
|
| Input Voltage Range: | 120V AC to 230V AC |
| Physical Characteristics | |
| Height: | 43.7 mm |
| Width: | 431.8 mm |
| Depth: | 169.9 mm |
| Weight (Approximate): | 2.04 kg |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly: | Yes |