HPE
HPE (P9K08A) HPE 42U 600mmx1075mm G2 Kitted Advanced
- SKU:
- P9K08A
- MPN:
- P9K08A
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Part Number: | P9K08A |
| Manufacturer Website Address: | https://www.hpe.com/au/ |
| Brand Name: | HPE |
| Product Series: | G2 |
| Product Name: | G2 Rack Cabinet |
| Product Type: | Rack Cabinet |
| Technical Information | |
| Rack Type: | Enclosed Cabinet |
| Application/Usage: |
|
| Physical Characteristics | |
| Form Factor: | Floor Standing |
| Color Family: | Black |
| Product Color: | Black |
| Dynamic/Rolling Weight Capacity: | 1133.98 kg |
| Static/Stationary Weight Capacity: | 1360.77 kg |
| Height: | 2006.6 mm |
| Width: | 596.9 mm |
| Depth: | 1125.2 mm |
| Weight (Approximate): | 57.83 kg |
| Rack Height: | 42U |
| Rack Width: | 1075 mm |
| Rack Depth: | 1075 mm |