HPE
HPE (JL372A#ABG) ARUBA X382 54VDC 2750W AC PS
- SKU:
- JL372A#ABG
- MPN:
- JL372A#ABG
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Part Number: | JL372AABG |
| Manufacturer Website Address: | https://www.hpe.com/au/ |
| Brand Name: | HPE |
| Product Model: | X382 |
| Product Name: | X382 2750W Power Supply |
| Product Type: | Power Supply |
| Power Description | |
| Output Voltage: | 54 V DC |
| Output Power: | 2.75 kW |
| Physical Characteristics | |
| Height: | 109.2 mm |
| Width: | 396.2 mm |
| Depth: | 43.2 mm |
| Weight (Approximate): | 2.18 kg |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly: | Yes |
| Environmental Compliance: | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
| Limited Warranty: | Lifetime |