HPE
HPE (JL312A) ARUBA 2930F 8-PORT POWER SHELF
- SKU:
- JL312A
- MPN:
- JL312A
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Part Number: | JL312A |
| Manufacturer Website Address: | https://www.hpe.com/au/ |
| Brand Name: | HPE |
| Product Name: | Aruba 2930F 8-Port Power Shelf |
| Marketing Information: | An easy-to-use solution for attaching the external power adapter to any of the Aruba 2530 8-port switches. |
| Product Type: | Rack Shelf |
| Technical Information | |
| Application/Usage: | LAN Switch |
| Physical Characteristics | |
| Height: | 50.8 mm |
| Width: | 273.1 mm |
| Depth: | 152.4 mm |
| Weight (Approximate): | 421.8 g |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly: | Yes |