HPE
HPE (JL087A) HPE X372 54VDC 1050W POWER SUPPLY FOR POE 3810M/2930M/6300M
- SKU:
- JL087A
- MPN:
- JL087A
- Availability:
- In Stock
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Part Number: | JL087A |
| Manufacturer Website Address: | https://www.hpe.com/au/ |
| Brand Name: | HPE |
| Product Model: | X372 |
| Product Name: | Aruba X372 54VDC 1050W 110-240VAC Power Supply |
| Packaged Quantity: | 1 |
| Product Type: | Proprietary Power Supply |
| Power Description | |
| Input Voltage: |
|
| Output Voltage: | 54 V DC |
| Output Power: | 1.05 kW |
| Physical Characteristics | |
| Height: | 40.1 mm |
| Width: | 83.1 mm |
| Depth: | 225.6 mm |
| Weight (Approximate): | 880 g |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly: | Yes |