HPE
HPE (JH689A) HPE FN 5930 24p SFP+ and 2p QSFP+ MODULE
- SKU:
- JH689A
- MPN:
- JH689A
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Part Number: | JH689A |
| Manufacturer Website Address: | https://www.hpe.com/au/ |
| Brand Name: | HPE |
| Product Line: | FlexNetwork |
| Product Model: | 5930 |
| Product Name: | FlexNetwork 5930 24-Port 10GbE SFP/SFP+ and 2-Port 40GbE QSFP+ Module |
| Product Type: | Expansion Module |
| Technical Information | |
| Application/Usage: |
|
| Media & Performance | |
| Media Type Supported: | Optical Fiber |
| Ethernet Technology: |
|
| Network Technology: |
|
| I/O Expansions | |
| Total Number of Expansion Slots: | 26.0 |
| Expansion Slot Type: |
|
| Physical Characteristics | |
| Height: | 40.6 mm |
| Width: | 213.4 mm |
| Depth: | 274.3 mm |
| Weight (Approximate): | 1.63 kg |
| Miscellaneous | |
| Compatibility: | HPE FlexFabric 5930 Series Switches |