HPE
HPE (JG900A#ABG) HPE A58X0AF 300W AC POWER SUPPLY
- SKU:
- JG900A#ABG
- MPN:
- JG900A#ABG
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Part Number: | JG900A#ABG |
| Manufacturer Website Address: | https://www.hpe.com/au/ |
| Brand Name: | HPE |
| Product Model: | A58x0AF |
| Product Name: | A58x0AF Back (Power Side) to Front (Port Side) Airflow 300W AC Power Supply |
| Product Type: | Power Supply |
| Power Description | |
| Output Power: | 300 W |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor: | Hot-pluggable |
| Height: | 435.1 mm |
| Width: | 216.9 mm |
| Depth: | 117.1 mm |
| Weight (Approximate): | 1.90 kg |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly: | Yes |