Cisco
CISCO (UCS-SD960GBMS4-EV) 960GB 2.5 inch Enterprise Value 6G SATA SSD
- SKU:
- UCS-SD960GBMS4-EV
- MPN:
- UCSSD960GBMS4EV
- Availability:
- END OF LIFE
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Cisco Systems, Inc |
| Manufacturer Part Number: | UCS-SD960GBMS4-EV |
| Manufacturer Website Address: | http://www.cisco.com/c/en_au |
| Brand Name: | Cisco |
| Product Series: | 5100 |
| Product Name: | 960GB 2.5 inch Enterprise Value 6G SATA SSD (Micron 5100) |
| Product Type: | Solid State Drive |
| Technical Information | |
| Storage Capacity: | 960 GB |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN: | No |
| Interfaces/Ports | |
| Drive Interface: | SATA |
| Drive Interface Standard: | SATA/600 |
| Physical Characteristics | |
| Drive Type: | Internal |
| Form Factor: | 2.5" |
| Miscellaneous | |
| Compatibility: | Cisco UCS B200 M5 Blade Server |
| Device Supported: | Server |