Cisco
Cisco (UCS-SD480GBM1X-EV) 480 GB 2.5 inch Enterprise Value 6G SATA SSD
- SKU:
- UCS-SD480GBM1X-EV
- MPN:
- UCSSD480GBM1XEV
- Availability:
- Please contact us on (03) 9021 8959 for a replacement.
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Cisco Systems, Inc |
| Manufacturer Part Number: | UCSSD480GBM1XEV |
| Manufacturer Website Address: | http://www.cisco.com/c/en_au |
| Brand Name: | Cisco |
| Product Name: | 480 GB 2.5 inch Enterprise Value 6G SATA SSD |
| Product Type: | Solid State Drive |
| Technical Information | |
| Storage Capacity: | 480 GB |
| Drive Performance | |
| Endurance (DWPD): | 1 |
| Interfaces/Ports | |
| Drive Interface: | SATA |
| Drive Interface Standard: | SATA/600 |
| Physical Characteristics | |
| Drive Type: | Internal |
| Form Factor: | 2.5" |
| Miscellaneous | |
| Compatibility: | Cisco UCS C220 M5 SFF Rack Server |
| Device Supported: | Server |