Cisco
Cisco (NCS2K-MF-DEG-5=) Mesh Interconnection MF Unit Up to 5 Degrees
- SKU:
- NCS2K-MF-DEG-5=
- MPN:
- NCS2KMFDEG5=
- Availability:
- Please contact us on (03) 9021 8959 for a replacement.
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Cisco Systems, Inc |
| Manufacturer Part Number: | NCS2K-MF-DEG-5= |
| Manufacturer Website Address: | http://www.cisco.com/c/en_au |
| Brand Name: | Cisco |
| Product Name: | Mesh Interconnection MF Unit, up to 5 degrees |
| Product Type: | Expansion Module |
| Technical Information | |
| Application/Usage: |
|
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of Ports: | 6 |
| Connector Type: |
|
| Interfaces/Ports Details: |
|
| Media & Performance | |
| Media Type Supported: | Optical Fiber |
| Physical Characteristics | |
| Height: | 17 mm |
| Width: | 179.1 mm |
| Depth: | 165.1 mm |
| Weight (Approximate): | 580.6 g |
| Miscellaneous | |
| Compatibility: | Cisco Network Convergence System 2000 Series |