Cisco
CISCO (HX-CPU-I4210) Intel 4210 2.2GHz/85W
- SKU:
- HX-CPU-I4210
- MPN:
- HXCPUI4210
- Availability:
- EOL - Please contact us on (03) 9021 8959 or sales@melbourneglobal.com.au for a replacement
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Cisco Systems, Inc |
| Manufacturer Part Number: | HX-CPU-I4210 |
| Manufacturer Website Address: | http://www.cisco.com/c/en_au |
| Brand Name: | Cisco |
| Product Line: | Xeon Silver |
| Product Model: | 4210 |
| Product Name: | Xeon Silver Deca-core 4210 2.2GHz Server FIO Processor Upgrade |
| Product Type: | Processor Upgrade |
| Technical Information | |
| Processor Manufacturer: | Intel |
| Processor Core: | Deca-core (10 Core) |
| Clock Speed: | 2.20 GHz |
| Overclocking Speed: | 3.20 GHz |
| L3 Cache: | 13.75 MB |
| 64-bit Processing: | Yes |
| Process Technology: | 14 nm |
| Processor Threads: | 20 |
| Processor Socket: | Socket 3647 |
| Processor Generation: | 2nd Gen |
| Power Description | |
| Thermal Design Power: | 85 W |
| Environmental Conditions | |
| Thermal Specification: | 78°C |
| Physical Characteristics | |
| Width: | 76 mm |
| Depth: | 56.5 mm |
| Miscellaneous | |
| Compatibility: | Cisco HyperFlex HX240c M5 Node |