Cisco
Cisco (3G-ANTM1919D=) Multi Band Swivel Mount Dipole Antenna Faceplate Mount
- SKU:
- 3G-ANTM1919D=
- MPN:
- 3GANTM1919D=
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Cisco Systems, Inc |
| Manufacturer Part Number: | 3G-ANTM1919D= |
| Manufacturer Website Address: | http://www.cisco.com/c/en_au |
| Brand Name: | Cisco |
| Product Model: | 3G-ANTM1919D |
| Product Name: | 3G-ANTM1919D Multi-band Swivel-Mount Dipole Antenna |
| Marketing Information: | The Cisco 3G-ANTM1919D Multi-band Swivel-Mount Dipole Antenna is designed for use with Cisco 3G wireless high speed WAN interface cards (HWICs). |
| Product Type: | Antenna |
| Technical Information | |
| Frequency Band Type: | UHF |
| Operating Frequency Range: |
|
| Antenna Gain (Isotropic): | 0 dBi |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Interfaces/Ports | |
| Connector Type: | TNC |
| Physical Characteristics | |
| Height: | 161.9 mm |
| Width: | 23.8 mm |
| Depth: | 15.9 mm |
| Form Factor: | Dipole |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage: | Television |
| Additional Information: |
|