APC
APC (SRT192RMBP) APC Smart-UPS SRT 192V 5kVA and 6kVA RM
- SKU:
- SRT192RMBP
- MPN:
- SRT192RMBP
- Availability:
- Hurry, Limited Stock. Contact us for availability
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Schneider Electric SA |
| Manufacturer Part Number: | SRT192RMBP |
| Manufacturer Website Address: | http://www.schneider-electric.com.au |
| Brand Name: | APC by Schneider Electric |
| Product Name: | Smart-UPS SRT 192V 5kVA and 6kVA RM Battery Pack |
| Packaged Quantity: | 2 |
| Product Type: | UPS Battery Pack |
| Technical Information | |
| Battery Characteristics: | Maintenance-free/Sealed |
| Battery Chemistry: | Lead Acid |
| Hot Swappable: | Yes |
| Minimum Battery Life: | 3 Year |
| Maximum Battery Life: | 5 Year |
| Battery Energy: | 1920 VAh |
| Physical Characteristics | |
| Product Color: | Black |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Rack Height: | 3U |
| Height: | 130 mm |
| Width: | 432 mm |
| Depth: | 682 mm |
| Miscellaneous | |
| Package Contents: |
|
| Compatibility: | APC General Purpose UPSs:
|
| Environmentally Friendly: | Yes |
| Environmental Certification: |
|
| Warranty | |
| Limited Warranty: | 2 Year |