APC
APC (SBP5000RMI2U) APC Service Bypass Panel - 230V. 32A. BB
- SKU:
- SBP5000RMI2U
- MPN:
- SBP5000RMi2U
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Schneider Electric SA |
| Manufacturer Part Number: | SBP5000RMI2U |
| Manufacturer Website Address: | http://www.schneider-electric.com.au |
| Brand Name: | APC by Schneider Electric |
| Product Model: | SBP5000RMI2U |
| Product Name: | 32A Maintenance Bypass Panel |
| Marketing Information: |
|
| Product Type: | Bypass Switch |
| Technical Information | |
| Protection Type: | Overload |
| Power Description | |
| Load Capacity: | 7.68 kVA |
| Physical Characteristics | |
| Product Color: | Black |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Height: | 89 mm |
| Width: | 432 mm |
| Depth: | 660 mm |
| Weight (Approximate): | 11.36 kg |