APC
APC (PRM24) 19IN CHASSIS. 1U. 24 CHANNELS. FOR REPLA
- SKU:
- PRM24
- MPN:
- PRM24
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Schneider Electric SA |
| Manufacturer Part Number: | PRM24 |
| Manufacturer Website Address: | http://www.schneider-electric.com.au |
| Brand Name: | APC by Schneider Electric |
| Product Line: | ProtectNet |
| Product Model: | PRM24 |
| Product Name: | ProtectNet PRM24 24-Outlet Surge Protection Module |
| Product Type: | Surge Suppressor/Protector |
| Technical Information | |
| Dataline Protection: |
|
| Physical Characteristics | |
| Height: | 43.7 mm |
| Width: | 479.6 mm |
| Depth: | 88.9 mm |
| Weight (Approximate): | 1.23 kg |