APC
APC (NBRK0250A) NetBotz Rack Monitor 250 with NMC3
- SKU:
- NBRK0250A
- MPN:
- NBRK0250A
- Availability:
- Hurry, Limited Stock. Contact us for availability
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Schneider Electric SA |
| Manufacturer Part Number: | NBRK0250A |
| Manufacturer Website Address: | http://www.schneider-electric.com.au |
| Brand Name: | APC by Schneider Electric |
| Product Line: | NetBotz |
| Product Series: | 200 |
| Product Name: | NetBotz Rack 250A |
| Marketing Information: | Cost-effective and flexible environmental monitoring for all IT environments, from small edge networks to large data centers |
| Packaged Quantity: | 1 |
| Product Type: | Environmental Monitoring System |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Height: | 43.9 mm |
| Width: | 43.2 mm |
| Depth: | 58.9 mm |
| Weight (Approximate): | 1.27 kg |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage: |
|
| Mercury Free: | Yes |
| RoHS Exemption Information: | https://download.schneider-electric.com/files?p_enDocType=Declaration+of+Conformity+%28Sustainability%29&p_Doc_Ref=NBRK0250A_ROHS_DECLARATION&p_FileName=NBRK0250AKIT_ROHS_DECLARATION_US.pdf |
| REACH Declaration URL: | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=exportPdfReach&pid=567132324&lang=en-us |
| EU RoHS Declaration URL: | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=567132324&lang=en-us |