APC
APC (ER6422) Easy Rack 600mm/24U/1200mm with Roof Sid
- SKU:
- ER6422
- MPN:
- ER6422
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Schneider Electric SA |
| Manufacturer Part Number: | ER6422 |
| Manufacturer Website Address: | http://www.schneider-electric.com.au |
| Brand Name: | Schneider Electric |
| Product Model: | ER6422 |
| Product Name: | Rack Cabinet |
| Product Type: | Rack Cabinet |
| Technical Information | |
| Rack Type: | Enclosed Cabinet |
| Features: |
|
| Physical Characteristics | |
| Form Factor: | Floor Standing |
| Product Color: | Black |
| Dynamic/Rolling Weight Capacity: | 599.65 kg |
| Static/Stationary Weight Capacity: | 1199.75 kg |
| Height: | 1198 mm |
| Width: | 600 mm |
| Depth: | 1200 mm |
| Weight (Approximate): | 71.40 kg |
| Rack Height: | 24U |
| Rack Width: | 482.60 mm |
| Rack Depth: | 1041.40 mm |