APC
APC (AR8768) VCM for 2 & 4 Post R 96inH X 12inW
- SKU:
- AR8768
- MPN:
- AR8768
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Schneider Electric SA |
| Manufacturer Part Number: | AR8768 |
| Manufacturer Website Address: | http://www.schneider-electric.com.au |
| Brand Name: | APC by Schneider Electric |
| Product Model: | AR8768 |
| Product Name: | AR8768 Cable Manager |
| Marketing Information: | This 12" wide, vertical cable manager for 2 and 4 Post open frame racks ships unassembled for rapid onsite assembly and features a full height dual hinging door and single-sided cable channel with multiple internal cable tie-off locations and smooth plastic fingers at 1U increments for organized patching applications. |
| Product Type: | Cable Organizer |
| Product Information | |
| Cable Manager Type: | Cable Manager |
| Physical Characteristics | |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Plastic |
| Height: | 2397.8 mm |
| Width: | 304.8 mm |
| Depth: | 287 mm |
| Weight (Approximate): | 10.21 kg |
| Miscellaneous | |
| Compatibility: | APC 2 and 4 Post Open Frame Racks |