APC
APC (AR7057A) NETSHELTER SX 48U 750MM WIDE
- SKU:
- AR7057A
- MPN:
- AR7057A
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Schneider Electric SA |
| Manufacturer Part Number: | AR7057A |
| Manufacturer Website Address: | http://www.schneider-electric.com.au |
| Brand Name: | APC by Schneider Electric |
| Product Model: | AR7057A |
| Product Name: | NetShelter SX 48U 750mm Wide Perforated Curved Door Black |
| Marketing Information: | NetShelter SX 48U 750mm Wide Perforated Curved Door Black |
| Product Type: | Door Panel |
| Physical Characteristics | |
| Product Color: | Black |
| Compatible Rack Height: | 48U |
| Height: | 2182 mm |
| Width: | 749 mm |
| Depth: | 35 mm |
| Weight (Approximate): | 13.95 kg |
| Miscellaneous | |
| Compatibility: | APC NetShelter SX 48U Rack Cabinet |
| Environmentally Friendly: | Yes |