APC
APC (AR3307X610) NETSHELTER SX 48U 600MM WIDE X 1200MM DE
- SKU:
- AR3307X610
- MPN:
- AR3307X610
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Schneider Electric SA |
| Manufacturer Part Number: | AR3307X610 |
| Manufacturer Website Address: | http://www.schneider-electric.com.au |
| Brand Name: | APC by Schneider Electric |
| Product Line: | NetShelter SX |
| Product Model: | AR3307X610 |
| Product Name: | NetShelter SX 48U 600mm Wide x 1200mm Deep Enclosure Without Doors Black |
| Product Type: | Rack Cabinet |
| Technical Information | |
| Application/Usage: |
|
| Physical Characteristics | |
| Product Color: | Black |
| Dynamic/Rolling Weight Capacity: | 1022.73 kg |
| Static/Stationary Weight Capacity: | 1363.64 kg |
| Height: | 2258 mm |
| Width: | 600 mm |
| Depth: | 1200 mm |
| Weight (Approximate): | 149.55 kg |
| Rack Height: | 48U |
| Rack Width: | 482.60 mm |
| Rack Depth: | 1060 mm |
| Miscellaneous | |
| Compatibility: | 1U Servers |
| Environmentally Friendly: | Yes |