APC
APC (AR3200) NetShelter SX Colocation 2 x 20U 600mm W
- SKU:
- AR3200
- MPN:
- AR3200
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Schneider Electric SA |
| Manufacturer Part Number: | AR3200 |
| Manufacturer Website Address: | http://www.schneider-electric.com.au |
| Brand Name: | Schneider Electric |
| Product Line: | NetShelter SX |
| Product Name: | Rack Cabinet |
| Product Type: | Rack Cabinet |
| Technical Information | |
| Features: |
|
| Physical Characteristics | |
| Form Factor: | Floor Standing |
| Product Color: | Black |
| Units Per Pallet: | 1 |
| Dynamic/Rolling Weight Capacity: | 1022.73 kg |
| Static/Stationary Weight Capacity: | 1363.64 kg |
| Door Material Gauge: | 18 |
| Rail Material Gauge: | 14 |
| Roof/Top Material Gauge: | 18 |
| Side Panel Material Gauge: | 18 |
| Height: | 1991 mm |
| Width: | 600 mm |
| Depth: | 1070 mm |
| Weight (Approximate): | 140.70 kg |
| Rack Height: | 42U |
| Rack Width: | 482.60 mm |