APC
APC (AR3155) NETSHELTER SX 45U 750MM WIDE X 1070MM SI
- SKU:
- AR3155
- MPN:
- AR3155
- Availability:
- Hurry, Limited Stock. Contact us for availability
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Schneider Electric SA |
| Manufacturer Part Number: | AR3155 |
| Manufacturer Website Address: | http://www.schneider-electric.com.au |
| Brand Name: | APC by Schneider Electric |
| Product Line: | NetShelter SX |
| Product Name: | NetShelter SX Enclosure Rack Cabinet |
| Product Type: | Rack Cabinet |
| Physical Characteristics | |
| Product Color: | Black |
| Units Per Pallet: | 1 |
| Dynamic/Rolling Weight Capacity: | 1022 kg |
| Static/Stationary Weight Capacity: | 1363 kg |
| Door Material Gauge: | 18 |
| Rail Material Gauge: | 14 |
| Roof/Top Material Gauge: | 18 |
| Side Panel Material Gauge: | 18 |
| Height: | 2124 mm |
| Width: | 750 mm |
| Depth: | 1070 mm |
| Weight (Approximate): | 155 kg |
| Rack Height: | 45U |
| Rack Width: | 482.60 mm |
| Miscellaneous | |
| Additional Information: |
|